👈 فروشگاه فایل 👉

پروژه آماری بررسي الگوي سني ازدواج در ايران

ارتباط با ما

... دانلود ...

پروژه آماری بررسي الگوي سني ازدواج در ايران

دانلود پروژه بررسي الگوي سني ازدواج در ايران

این فایل در قالب Word قابل ویرایش، آماده پرینت و ارائه به عنوان پروژه پایانی می باشد

قالب: Word

تعداد صفحات: 51

توضیحات:

كنترل ميزان رشد جمعيت يكي از مهم ترين شاخص هاي توسعه به حساب مي آيد. جمعيت دنيا در سال 1950 دو و نيم ميليارد نفر بوده و اكنون از مرز 6 مليارد نفر گذشته است و پيش بيني مي شود در سال 2025 ميلادي به 5/8 ميليارد نفر برسد طي همين سال ها در ايران روند رشد جمعيت از متوسط دنيا بالاتر بود و جمعيت 10 ميليوني 100 سال قبل اكنون به نزديك به 7 برابر رسيده است.

كشور جمهوري اسلامي ايران كه در دوران سال هاي اوليه انقلاب داراي رشد جمعيت بالا و در حدود 7/2 (كه تا 4/3 نيز ذكر شده است) و در سال هاي اخير اين ميزان رشد تا حدود 7/1 (و مواردي تا 2/1 نيز ذكر شده) كاهش يافت اين كاهش رشد جمعيت ناشي از اجراي طرح ها و برنامه هاي كنترل جمعيت در سال هاي اخير بوده است.

هرم سني جمعيت ايران در سال هاي اول بعد از انقلاب شكلي مخروطي با قاعده پهن به خود گرفت كه اين شكل نشانگر رشد جمعيت بالا است و در سال هاي بعد اين رشد به سرعت كنترل و باعث تغيير در شكل نمودار فوق گرديد به طوري كه اكنون يك ناحيه فرو رفته در قاعده مخروط را مي توان به وضوح مشاهده كرد؛ مشابه اين تغيير را مي توان در نمودار رشد جمعيت كشورهاي اروپايي و به خصوص در كشور آلمان پس از جنگ جهاني اول مشاهده نمود كه البته اين تغيير شكل نمودار در اروپا در بين گروه جوانان و افراد ميانسال (بويژه مردان ) و به دليل كشته شدن سربازان در جنگ بوده است در حالي كه تغيير شكل مزبور در كشور ما ناشي از كنترل رشد جمعيت و تنظيم خانواده مي باشد.

👇محصولات تصادفی👇

طرح توجیهی گلخانه هیدروپونیک پرورش گل رز( 500 هزار شاخه در سال) پاورپوینت سیستمهای گرمایشی در ساختمان طراحی، ارزیابی و اجرای دورۀ آموزش پیشگیری از سوء مصرف مواد دانلود 5 نمونه طرح بازاریابی(مارکتینگ پلن) Marketing plan فارسی نقشه منحنی های هم تبخیر استان لرستان