👈 فروشگاه فایل 👉

تحقيق شناخت و اصول كار برقگيرها

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقيق شناخت و اصول كار برقگيرها

مقدمه

هر يك از ما در طول شبانه روز با بسياري از وسايل برقي در ارتباطيم. اما ما در اين بخش بيشتر با حفاظت ايمني در برابر خطرات طبيعي مانند صاعقه آشنا مي شويم. مطالعه و تحقيق اين شناخت را در اختيار انسان قرار مي دهد تا قطره اي به دانش اقيانوس او اضافه شود و با استفاده از در جهت رفاه و بهبود و آسايش خود استفاده كند.

مطالب اين تحقيق اطلاعات پايه اي و مقدماتي در زمينة تعاريف و اصول كار برقگيرها در اختيار خواننده قرار مي دهد و خاص دانشجويان رشته برق مي باشد.

مطالب اين تحقيق از ساده ترين و در عين حال پركاربردترين مفاهيم انتخاب شده است. اين تحقيق در پنج فصل تهيه و تنظيم شده است. فصل اول بيشتر به تعاريف برقگيرها اشاره دارد. فصل دوم به شرح حفاظت و ايمني مي پردازد. فصل سوم درباره انتخاب مشخصات مناسب برقگيرهاست. فصل چهارم آزمايشات به روي برقگيرها و آخرين فصل، فصل پنجم به نصب برقگيرها اشاره مي كند.

سيستم برقگير ميله اي

سيستم برقگير ميله اي از روشهاي سنتي براي مقابله با صاعقه است كه از زمان فرانكلين مورد استفاده بوده و بر اساس هدايت بار الكتريكي صاعقه به زمين عمل مي‌نمايد. صاعقه يكي از پديده هاي قدرتمند ومخرب دنياي طبيعي است كه سطح ولتاژ آن تا 100 ميليون ولت در هر ضربه مي‌رسد. ضربات صاعقه به تجهيزات شبكه هاي قدرت يكي از عوامل جدي خطر و آسيب براي شركتهاي برق و مصرف كنندگان مي‌باشد. در بعضي از مناطق آمريكا بخصوص مناطق جنوب شرقي ، صاعقه يك پديده تقريباً روزانه است ، اما تابحال امكان پيش بيني و كنترل اين پديده وجود نداشته است. در سالهاي اخير فناوري پيش بيني و رهيابي توسعه يافته و شبكه ملي آشكار سازي صاعقه NLDN هنوز براي رهيابي صاعقه بيش از پيش تأكيد دارد زيرا اين امر مي‌تواند در شبكه هاي حمل و نقل هوايي ، دريايي و فضانوردي بسيار موثر واقع گردد.

فهرست:

پيشگفتار

مقدمه

فصل اول

تعريف سيستم برقگير

برقگير يا رساناي آذرخش

فصل دوم

ايمني حفاظت

ضرورت استفاده از برقگيرها

اساس كار دستگاه LCM

سيستم هاي حفاظت صاعقه

بررسي برقگيرهاي اكسيد فلزي

سيستم هاي حفاظتي جايگزين

فصل سوم

انتخاب مشخصات مناسب برقگيرها

تعاريف لازم به منظور مشخصات مناسب برقگيرها

امتحان مناسب برقگير به منظور اضافه ولتاژهاي موقت

فصل چهارم

آزمايشات به روي برقگيرها

آزمايشات ايزولاسيون خارجي برقگيرها

آزمايشات آلودگي برقگيرها ، آزمايش با بخار نمك

روش انجام آزمايش ها با لايه سطحي

فصل پنجم

آزمايش رطوبت غيركامل ستون مقره يا برقگير

نصب برقگيرها در خطوط انتقال انرژي

منظور از نصب برقگيرها در شبكه هاي فشار قوي

خصوصيات نصب برقگيرها در خطوط

برقگيرها به صورت بشقاب مقره

نصب برقگيرها در خطوط انتقال انرژي

نصب برقگيرها در خطوط ويژه

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت شارل ادوارد ژانره (لوکوربوزیه) گزارش کارآموزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر بخش امور پژوهشی پرسشنامه ارزيابي میزان ارتباط زیرمعیارها ی مدل تعالی EFQM ومناظر کارت امتیازی متوازن BSC گزارش کارآموزی حسابداری شرکت سبزینه وار گزارش كار آزمايشگاه فيزيك عمومی