👈 فروشگاه فایل 👉

کاربرد تکنولوژی های Wireless در انتقال دیتا، انواع و تفاوت های آن

ارتباط با ما

... دانلود ...

کاربرد تکنولوژی های Wireless در انتقال دیتا، انواع و تفاوت های آن

مقدمه:

نزدیک به ۱۵۰ ‏سال از اختراع تلگراف، ابداع بزرگ ساموئل مورس، می گذرد. عملکرد این دستگاه قطع و وصل ‏کردن ولتاژ روی سیم بود. چیزی شیبه ارسال دیجیتال اطلاعات در مخابرات امروزی یعنی صفر و یک(یبت). از آن به ‏بعد انسان توانست از سیم مسی میان دو نقطه سیگنالهای اطلاعاتی را عبور دهد.

بعد ها گر اهام بل، موفق شد با استفاده ‏از ابتدائی ترین اصول الکترومکانیک، صدا را از درون سیم عبور دهد. بدین ترتیب صنعت مخابرات پا به عرصه ظهور ‏گذاشت. با گذشت زمان و گسترش نیازهای جامعه به ارتباط میان یکدیگر، لزوم توسعه هر چه بیشتر صنعت مخابرات در ‏سطح کشورها و جهان امری ضروری بود ولی این امر با مشکلات بزرگی همراه بود. کابل کشی میان شهرها وکشورها ‏جهت انتقال سیگنالهای تلگراف و یا کانالهای تلفنی ، با توجه به تصعیف توان سیگنال درون سیم و محدودیت فرکانسی ‏سیم ، کار بسیار سخت و پرهزینه بود و سد محکمی در مقابل فوسعه ارتباط بود.

ولی کشف بزرگ مارکونی، یعنی امکان ‏انتقال سیگنال از طریق رادیو، بدون نیاز به سیم، جهش بزرگی در مخابرات را باعث گردید. بدین ترتیب فناوری Wireless پا به عرصه عمل گذاشت. دیگر دست اندرکاران مخابرات نیازی به صرف هزینه های سنگین جهت تهیه کابلهای مسی ویژه و تقویت کننده ها جهت سیم کشی میان شهرها و کشورها نداشتند بلکه با استفاده از انتقال ‏رادیویی و استفاده از رله های رادیویی سیگنالهای اطلاعاتی را تا چند صد کیلومتر جابجا می کردند.

حتی با ظهور ‏ماهواره و امکان ارتباطات ماهواره، قادر گردید تا اطلاعات خود را از بخشی از کره خاکی به گوشه ای دیگر آن با کمترین هزینه فراهم سازد. ‏فناوری Wireless به فناوری گفته می شود که مدیای آن تنها هوا بوده و خالی از هرگونه مدیای دیگر نظیر ‏سیم و یا حتی ماهواره باشد. عمدتا، ارتباطات بدون سیمی که از طریق ماهواره میسر می گردد را در این طبقه دسته ‏بندی نکرده و آن را در طبقه ای جداگانه بنام فناوری ماهواره ، قرار می دهند. فناوری Wireless در سالهای اخیر، بویژه پس از ظهور شبکه های کامپیوتری و در راس آن ایتنرنت و شبکه های تلفن همراه، توانست بطور چشمگیری توسعه بیدا کرده و به عنوان یکی از روشهای مهم انتقال اطلاعات و ارائه سرویس در بخشهای مختلف صنعت مخابرات و دیتا خود را نمایان سازد….

👇محصولات تصادفی👇

تحقیق خلاصه ای از نکات مهم قراداد بیمه تکمیلی بازنشستگان 23 اسلاید پاورپوینت جوش و آزمايشهاي كنترل كيفي آن پاورپوینت معماری و موسیقی طراحی ، ساخت و نصب مخازن ذخیره در صنعت آشنایی با پست های کمپکت