👈 فروشگاه فایل 👉

خودارزیابی سازمانی

ارتباط با ما

... دانلود ...

خودارزیابی سازمانی

عنوان مقاله: خودارزیابی سازمانی

قالب فایل: WORD

* بخشی از ابتدای مقاله:

خودارزيابي يك بازنگري جامع، روشمند و منظم از فعاليتها و دستاوردهاي يك سازمان با استفاده از مدل تعالي سازماني است.

فرآيند خود ارزيابي، تشخيص صريح نقاط قوت و زمينه هايي كه قابل بهبود هستند را براي سازمان ممكن مي‌سازد. در ارزيابي و خودارزيابي‌هاي اوليه، سازمان روند بهبود را طي دوره‌هاي عملياتي متوالي در درون خود مي‌سنجد و در سطوح بالاتر تعالي، اين كار را از طريق مقايسه خود با رقباي محلي، سازمان‌هاي الگو و سازمان‌هاي تراز اول در حرفة خود يا حرفه‌هاي مشابه در جهان صورت مي‌دهد.

پنج رويكرد خودارزيابي كه سازمان‌ها مي‌توانند از آنها يا از تركيبي از آنها براي ارزيابي عملكرد خود و دست‌يابي به نقاط قوت و زمينه هاي قابل بهبود استفاده كنند عبارتند از :

• رويكرد پرسشنامه‌اي

• رويكرد ماتريسي

• رويكرد كارگاهي

• رويكرد استفاده از پروفورما

• رويكرد شبيه سازي جايزه

1ـ رويكرد پرسشنامه اي

اين رويكرد با صرف حداقل منابع و زمان، منجر به تكميل پرسشنامه‌اي واقعي و مستدل مي‌شود. براي جمع‌آوري اطلاعات درباره آگاهي و ادراكات كاركنان در درون سازمان، اين رويكرد يك رويكرد عالي به حساب مي‌آيد.

برخي از سازمانها به عنوان روشي براي گردآوري داده‌ها در سطح وسيع و با هدف پشتيباني از رويكردهاي دقيقتر خودارزيابي، از پرسشنامه‌هايي با پاسخهاي بلي يا خير، ‌استفاده مي‌كنند....

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پروژه پاورپوینت مورچه (انسان طبیعت معماری ) کلیاتی در مورد شهرستان کرج پاورپوینت اصول آموزش و یادگیری پاورپوینت تغییر و بهبود سازمانی شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان دهلران (واقع در استان ایلام)