👈 فروشگاه فایل 👉

آشنایی با رشته مهندسی برق و گرایشهای آن

ارتباط با ما

... دانلود ...

آشنایی با رشته مهندسی برق و گرایشهای آن

عنوان مقاله: آشنایی با رشته مهندسی برق و گرایشهای آن

قالب فایل: WORD

مهندسی برق دانش تحلیل و بررسی ریاضی پدیده‌هایی فیزیکی است که به نحوی به بارهای الکتریکی و حرکت و آثار آن‌ها (از قبیل جریان الکتریکی، پتانسیل الکتریکی، میدان الکتریکی، میدان مغناطیسی، موج الکترومغناطیسی، نیروی الکتریکی، نیروی مغناطیسی) مربوط می‌شوند.

این رشته در دانشگاههای ایران به پنج گرایش تقسیم می‌شود که عبارت‌اند از:

- مهندسی مخابرات

- مهندسی کنترل

- مهندسی الکترونیک

- مهندسی قدرت

- مهندسی پزشکی، بیوالکتریک

به تازگی دانشگاه صنعتی شریف گرایش سیستم‌های دیجیتال را به ۵ گرایش فوق اضافه کرده‌است و در این دانشگاه مهندسی برق در مقطع کارشناسی در ۶ گرایش تدریس می‌شود.

همچنین در دانشگاه صنعت آب و برق گرایش شبکه‌های انتقال و توزیع تدریس می‌شود که این گرایش تخصصی مخلوطی از گرایش قدرت و مباحث مربوط به شبکه سراسری برق و مدیریت توزیع و مصرف می‌باشد.

در ایران مهندسی قدرت نسبت به بقیه بازار کار بهتری دارد و بیشتر شرکت‌ها این مهندسی را بیشتر اعلام نیاز می‌نمایند. در برخی از دانشگاه‌های کشورهای اروپایی و آمریکا، دانشکدهٔ کامپیوتر هم جزیی از دانشکدهٔ برق می‌باشد.

فهرست مندرجات این مقاله به شرح زیر است:

1- گرایش های مقطع کارشناسی در ایران

2- دروس پایه و مشترک

1-2- گرایش الکترونیک

2-2- گرایش مخابرات

3-2- گرایش کنترل

4-2- گرایش قدرت

3- آینده شغلی، بازار کار، درآمد

4- وضعیت تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی

5- منابع

👇محصولات تصادفی👇

کارآفرینی تاسيس آموزشگاه راهنمايي و رانندگي اقدام پژوهی حل کردن مشکلات رفتاری در سرویس مدارس دانلود متن کامل پروژه بررسی تطبیقی متدولوژی های مبتنی بر عامل پاورپوینت مرمت کاروانسرای حسين خانی همدان برنامه چرخش تصاویر در 4 جهت در نرم افزار متلب به صورت GUI