👈 فروشگاه فایل 👉

گزارش کارآموزی مسکن مهر

ارتباط با ما

... دانلود ...

گزارش کارآموزی مسکن مهر

دانلود گزارش کارآموزی روند اجرای ساختمان، پروژه مسکن مهر

رشته: معماري

مکان: پروژه مسکن مهر شماره 4

فرمت فایل: ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 57

مقدمه :

عنوان کارآموزی : ساخت و ساز داخلی مجتمع مسکونی 134 واحدی

پروژه مسکونی مهر شماره 4 در هر خوی – جاده ترانزیت نرسیده به روستای آغچه قشلاق واقع شده است. هدف از انتخاب این پروژه بالا بردن سطح دانش و آگاهی در رشته مهندسی معماری و نیز آشنایی که در این پروژه داشتم بود.

فصل اول

آشنايي كلي با مكان كارآموزي

تاریخچه ساختمان :

تعاونی مسکن مهر 4 در سال 1386 بخاطر مشکل زمین با اداره اوقاف نتوانستن زمین محل مورد نظر را تحویل بگیرند و به این خاطر ساخت پروژه مورد نظر چند سال به تأخیر افتاد و بعد از حل مشکلات در سال 1389 شروع به کار کردند. و پروژه بطور رسمی آغاز بکار کرد. و در حال حاضر پروژه مورد نظر در جاده ترانزیت خوی – ارومیه روبروی روستای آغچه قشلاق و نیز روبروی شهرک ولیعصر خوی می­باشد و کارفرمای آن آقای مهندس بهرامی و ناظر آن آقای مهندس اژدری می­باشد.

شرح مختصر فرآیند اجرایی :

این جانب بعد از مرحله سخت کاری بعنوان کارآموز وارد پروژه مذکور گشتم ، اموری مانند گچ و خاک و لوله­کشی برق ، سنگ­کاری و نماکاری و جوشکاری نرده­ها و نصب سفیدکاری و ادامه لوله­کشی فاضلاب پیلوت­ها- دیوارچینی محوطه – خاکبرداری محوطه و .... از جمله کارهای در دست اقدام بودند که مختصراٌ به آنها اشاره گردید که در ادامه پروژه کارآموزی به صورت دقیق تر به فرآیندهای مذکور خواهیم پرداخت.

فصل دوم

ارزشيابي بخش هاي مرتبط با رشته علمي كارآموزي

1-موقعيت رشته كارآموز در واحد صنعتي

      با توجه به رشته کارآموز بعنوان مهندسی معماری که رابطه تنگاتنگی با امور اجرایی ساختمانی دارد ، لذا کارآموز می­تواند با اشتغال در چنین پروژه­ای هم از معلومات فنی خود استفاده کرده و هم از تجربیاتی که در رابطه با اجرای پروژه بدست می­آورد سطح معلومات خود را افزایش دهد.

2-بررسي شرح وظايف رشته كارآموز در واحد صنعتي

بعد از اجرای اسکلت بنا ، نوبت اجرای ادامه کار با حضور مهندس معمار می­رسد که لازم است شخصی باتجربه و باکفایت و آگاه از دانش معماری روند پروژه را ادامه داده و به سرانجام برساند.

3-امور جاری در دست اقدام :

 سفیدکاری – نماکاری – (اجرای مینرال) – سرامیک­کاری پیلوت­ها – موزائیک­کاری – نصب و رنگ­آمیزی نرده­ها – نصب شیرآلات – نصب برق و غیره ..... .

 4-برنامه­های آینده :

اتمام دیوارچینی – اجرای سپتینک تانک – محوطی­سازی – لوله­کشی گاز و .... .

5-تكنيك هاي مورد نظر توسط كارآموز در واحد صنعتي

مهندسبی معماری باید بتواند روند اجرای پروژه را با توجه به داشتن مدیریت پروژه و همچنین با شناخت معمار از دانش مصالح ، اجرای ساختمان ، امور تأسیسات مکانیکی و الکتریکی و .... بطور صحیح در دست گرفته و به پایان رساند.

گزارش روزانه از تاریخ ، 01/05/91 – تا تاریخ ، 30/05/91 ، از کارگاه مسکن مهر 4 ، برای درس کارآموزی.

امروز 1 مرداد 1391 ، ساعت 8 صبح ، شروع به کار کارگاه می­باشد. هوا نیمه ابری است.

       -­ افراد شاغل هم شامل :  

       مهندس 2 نفر 

       کارمند 1 نفر

        انباردار 1 نفر

        نگهبان 1 نفر

        کارگر .......

فصل سوم

ازمون آموخته ها و نتايج و پيشنهادات

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت شیشه های مقاوم در برابر زلزله در ساختمان ها نوع پوشش و رنگ لباس و عایق بندی ساختمان ها در مناطق سردسیر و گرمسیر بررسی فساد اداري و شيوه‌هاي كنترل آن دانلود طرح توجیهی تولید شمش روی مقاله پیرامون مبحث انگیزش بر کارکنان سازمان مبتنی بر 5 مقاله انگلیسی