👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله بررسی تأثیر استرس و اضطراب در یادگیری و افت تحصیلی دانش آموزان دوره ابتدایی

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله بررسی تأثیر استرس و اضطراب در یادگیری و افت تحصیلی دانش آموزان دوره ابتدایی

 دانلود مقاله بررسی تأثیر استرس و اضطراب در یادگیری و افت تحصیلی دانش آموزان دوره ابتدایی

این فایل در قالب Word قابل ویرایش، آماده پرینت و ارائه به عنوان پروژه پایانی می باشد 

قالب: Word 

تعداد صفحات: 17

توضیحات:

چکیده

کودکان و نوجوانان هر جامعه سرمایه‌های بنیادی آن هستند و بقای هر جامعه و وضع آن بیش از هر چیز بر کودکان و نوجوانان آن پایدار است. کودکان زمانی که وارد مدرسه می‌شوند، هیچ ترس و دلهره‌ای درباره امتحان ندارند و اساساً روز امتحان با روزهای دیگر برایشان فرقی ندارد.

متاسفانه این والدین، مربیان و آموزگاران هستند که بچه‌ها را نسبت به امتحان آشفته و پریشان می‌کنند تا حدی که در سالهای بعد چنان درچار اضطراب امتحان می‌شوند که از مدرسه رفتن امتناع می‌ورزند مقدار کمی هشدار و ایجاد انگیزه در دانش آموزان موجب برنامه ریزی برای درس خواندن و تلاش بیشتر آنان می‌شود؛ اما اگر فشار و اضطراب ایجاد شده بیش از حد توان و تحمل آنها باشد نتایج ناگواری دربر خواهد داشت که باعث افت تحصیلی آن‌ها می‌شود. اغلب تحقیقاتی که به اضطراب امتحان اختصاص یافته است به مقایسه نمرات تحصیلی افرادی که واجد سطوح بالا یا پایین اضطراب بوده‌اند پرداخته‌اند و همیشه افرادی که دارای اضطراب بالاتری هستند، بازده کمتری دارند، ولی در کل، اضطراب را نمی‌توان به علت واحدی نسبت داد. در اینجا روش‌هایی را ذکر می‌کنیم که بتوان سطح اضطراب را کاهش داد.

واژگان کلیدی: اضطراب، دانش آموزان، معلم، والدین، افت تحصیلی، یادگیری

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت معماری پرش کیهانی کارآموزی صنایع غذایی كارخانه روغن كشي كشت و صنعت شمال دانلود فایل ورد Word بررسی آلاینده های خودرو دانلود نمونه ششم طرح بازاریابی(مارکتینگ پلن) Marketing plan فارسی معرفی کسب کار خانگی نشر کامپیوتری